Locatarii din tot orașul Constanța se plâng de modul în care firmele de salubritate își fac treaba în aceste zile. Cu toate că la Constanța nu a mai nins de două zile, companiile cu care Primăria Constanța are contract și pentru care sunt plătiți bani grei, au uitat să vină să mai ridice deșeurile.
Imaginile de mai jos au fost surprinse de cititorii Constanța NEWS în cartierul Inel II și în zona Anda, dar peisaje similare pot fi văzute în tot orașul.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Fregata „Regina Maria” (F-222) sosește luni, 6 decembrie, în portul militar Constanța, din Marea Mediterană, unde a participat, în perioada 27 octombrie – 30 noiembrie, la misiuni NATO de monitorizare a traficului naval, în cadrul […]
UPDATE Concertul formației Direcția 5, programat inițial în 14 februarie, la Centrul Multifuncțional pentru Tineret Jean Constantin a fost reprogramat pentru 2 martie, 19.30, la Casa de Cultură din Constanța. Formația Direcția 5 va susține […]
Pentru remedierea unei avarii survenită pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 150 mm, de pe strada Th. Speranția, din municipiul Constanța, RAJA S.A a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile în […]
Be the first to comment