![](https://i0.wp.com/www.ctnews.ro/wp-content/uploads/2021/06/WhatsApp-Image-2021-06-09-at-08.02.44.jpeg?resize=678%2C381&ssl=1)
Salvatorii Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Dobrogea” al județului Constanța au fost solicitați să intervină miercuri, 9 iunie, în Valu lui Traian, la un accident rutier în urma căruia trei persoane au fost rănite.
Potrivit polițiștilor, accidentul rutier s-a petrecut pe DN3, în localitatea Valu lui Traian, dinspre strada București către Calea Dobrogei, între două autovehicule, unul dintre ele răsturnându-se.
„Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat faptul că impactul s-a produs între două autoturisme, în urma căruia unul dintre acestea a fost proiectat în afara părții carosabile, unde a intrat în coliziune cu un alt vehicul parcat. A rezultat vătămarea corporală ușoară a celor doi conducători auto, o femeie de 43 de ani, respectiv un bărbat de 39 de ani, precum și a unui pasager de 40 de ani”, au precizat polițiștii constănțeni de la Rutieră.
În cauză a fost întocmit un dosar de cercetare penală.
1 Trackback / Pingback