![accident pandurului](https://i0.wp.com/www.ctnews.ro/wp-content/uploads/2019/02/áccident-pándurului.jpeg?resize=678%2C381&ssl=1)
Un bărbat aflat sub influența băuturilor alcoolice a provocat un accident rutier în municipiul Constanța, după ce a pătruns cu mașina pe care o conducea, fără a se asigura, într-o intersecție. A lovit un alt autoturism și a acroșat și un autobuz.
Accidentul a avut loc la ora 9.50, când, potrivit reprezentanților IPJ Constanța, un bărbat, în vârstă de 48 de ani, din localitatea Independenta, județul Constanța, a condus un autoturism pe strada Pandurului, dinspre strada Liliac. La intersecția cu Șoseaua Mangaliei nu a respectat semnificația indicatorului cedează trecerea, intrând în coliziune cu un autoturism condus de o femeie, in vârstă de 57 de ani și un autobuz.
În urma accidentului a rezultat vătămarea corporală a conducătoarei auto care a fost transportată cu o ambulanță la Spitalul Județean Constanța.
Testarea cu aparatul etilotest a șoferului vinovat a scos la iveală faptul că acesta se afla sub influența băuturilor alcoolice – 0,66 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Be the first to comment