În vederea executării lucrărilor de racordare la sistemul centralizat a noilor conducte de alimentare cu apă din Stațiunea Saturn (municipiul Mangalia), se va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri – 22 mai 2024, timp de 16 de ore, în intervalul orar 08.00 – 24.00.
Vor fi afectați de lipsa apei toți consumatorii din stațiunea Saturn.
Investiția face parte din Contractul de Lucrări – CL17 “Rețele apă și canalizare Mangalia Nord și Stațiuni”, în valoare de aproximativ 29 mil. lei, derulat prin Programul Operațional Infrastructura Mare (POIM).
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
La nivel național, în dimineața zilei de 25 aprilie, numărul deceselor din rândul pacienților infectați cu noul coronavirus a ajuns, potrivit Grupului pentru Comunicare Strategică la 575 de cazuri. Județul Constanța înregistrează și el un […]
Lacul Siutghiol din Mamaia va fi, în perioada 16 – 18 iunie, gazda primei ediții a XCAT Romanian GP, o competiție de bărci de viteză de referință pe plan internațional. Evenimentul va reuni nouă dintre […]
Echipele RAJA vor executa joi, 11 mai, în intervalul orar 08.00 – 16.00, lucrări periodice de întreținere a rezervoarelor destinate înmagazinării apei potabile din municipiul Mangalia. Pentru realizarea acestor operațiuni, se va reduce presiunea pe […]
Be the first to comment