Vineri – 26 aprilie 2024, în intervalul orar 08.00 — 20.00, RAJA S.A. va sista furnizarea apei pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervoarelor destinate înmagazinării apei potabile din localitățile Poiana și Săcele.
Vor fi afectați de lipsa apei toți consumatorii din localitățile Săcele și Traian (comuna Săcele), precum și cei din satul Poiana (oraș Ovidiu), județul Constanța.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Biserica Ortodoxă sărbătorește în fiecare an, pe 24 iunie, Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul. Joi, 23 iunie, începând cu ora 18.00, IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, va oficia slujba Vecerniei la biserica „Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul” din Constanța […]
Proiectele de modernizare și dezvoltare urbană continuă în orașul Murfatlar. Preocuparea administrației publice locale pentru construirea de locuințe pentru tineri s-a materializat într-un proiect cu finanțare europeană, prin care vor fi construite două blocuri noi […]
În perioada 12 – 14 ianuarie, jandarmii constănțeni vor asigura măsurile de ordine publică pentru evenimentele sportive care au loc în județul Constanţa. Astfel, jandarmii vor fi prezenţi la următoarele manifestări: meciul de baschet feminin […]
Be the first to comment