Medgidia a intrat anul marilor proiecte. Primarul Valentin Vrabie a anunțat astăzi semnarea contractului de finanțare pentru realizarea investiției “Construire de locuințe sociale”.
“Valorea totală a contractului cu Ministerul Dezvoltării Regionale” este de 12,5 milioane lei. Acesta presupune construirea a patru blocuri, execuția acestei investiții urmând a fi demarată în cel mai scurt timp posibil, după obținerea tuturor avizelor necesare”, a declarat primarul Valentin Vrabie.
Banii obținuți din această finanțare sunt de ajuns pentru construirea a cel puțin 100 de locuințe sociale în Medgidia.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Având în vedere că se apropie minivacanța de Sfânta Maria, prilej pentru mulți cetățeni români de a călători în afara granițelor ţării, în perioada următoare se preconizează o creștere a traficului în punctele de trecere […]
Un individ aflat sub influența băuturilor alcoolice și care a condus haotic prin oraș, a provocat un grav accident rutier. Martorii din trafic au surprins video momentul de dinainte de impact, dar și clipele de […]
RAJA anunță întreruperea furnizării apei potabile în mai multe zone din Constanța, în data de 6 octombrie, pentru realizarea unei lucrări. Astfel, RAJA va executa miercuri – 6 octombrie, lucrări de înlocuire a conductei de […]
Be the first to comment