Casa de cultură I.N. Roman din Medgidia. FOTO CTnews.ro
Primăria Medgidia a lansat o invitație la teatru la piesa “Pinocchio”, de la Casa de Cultură “Ioan N. Roman”.
“Vă așteptăm miercuri, 27 martie 2024, ora 11.00, în sala de spectacole a Casei de Cultură „Ioan N. Roman”, pentru a urmări spectacolul intitulat „Pinocchio”.
În regia artistică a lui Laurențiu Vlad, piesa de teatru va fi jucată de trupa de teatru „Joker” cu ușile deschise pentru toți iubitorii de artă, în limita locurilor disponibile” – Primăria Medgidia.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Ne aflăm în prima parte a lui 2023, un an în care se anunță o mulțime de evenimente ce vor crea multă emulație în lumea sportului. Fotbalul este sportul rege pentru că reprezintă cel mai […]
Un nou eveniment MEET JCI are loc joi, 26 septembrie, în clubul Doors, Constanța, începând cu ora 18.00. JCI Constanţa caută viitori noi membri dornici să se implice în activități de voluntariat. Membrii JCI Constanţa […]
Prețurile la Microrezervația din Constanța în sezonul estival au fost extrem de atractive. Astfel, pentru adulți biletul este de 8, pentru elevi sau studenți – 2 lei, iar copiii până la 7 ani au intrarea […]
Be the first to comment