Un tânăr de 22 de ani a fost arestat preventiv după ce, în seara zilei de luni, 20 septembrie, a fost prins în stațiunea Olimp în timp ce avea asupra sa mai multe pastile de Ecstasy.
Potrivit Inspectoratului de Poliție al Județului Constanța, polițiști ai Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate – Serviciul Antidrog au depistat la data de 20 septembrie, în stațiunea Olimp, în zona în care se desfășura un festival de muzică electronică, un bărbat, de 22 de ani, care avea asupra sa comprimate de Ecstasy.
Procurorii DIICOT au dispus reținerea bărbatului pentru 24 de ore, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de trafic de droguri de mare risc, acesta fiind introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Constanța.
În cursul zilei de marți, 21 septembrie, Tribunalul Constanța a dispus arestarea preventivă pentru 30 de zile.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Că în fiecare început de toamnă, clopoțelul a sunat și în comuna Cumpăna, pentru a-i chemă pe cei 1362 de elevi organizați în 56 de clase, la festivitatea de deschidere a noului an școlar. Sufletele […]
Primăria Ovidiu a semnat în data de 23 iulie, contractul de finanțare a proiectului cu titlul „ Integrated risk management and efficient reactions of authorities for civil safety”, cod proiect ROBG 393. Contractul este încheiat […]
O nouă ședință a Consiliului Local Valu lui Traian a fost programată în data de 8 iulie. Primarul comunei Valu lui Traian, Florin Mitroi, convoacă ședință ordinară a Consiliului Local al comunei Valu lui Traian, […]
Be the first to comment