Electrocentrale Constanţa SA – CET Palas, comunicat în data de 24 iulie că înregistrează o avarie pe reţeaua care alimentează cu energie termică primară punctele termice nr. 30, 31, 33, 35, 37, 38, 118, 215.
În consecinţă, în lipsa energiei termice, s-au oprit instalaţiile RADET care asigură distribuţia energiei termice în zona: Faleza Nord, Bd. Al. Lapusneanu, Bd Tomis, str. Cameliei, str. N. Grigorescu, Parcul Elevilor.
Până la remedierea avariei de către Electrocentrale Constanta S.A. (CET Palas) nu se pot asigura consumatorilor serviciile de termoficare.
Pentru relaţii suplimentare, abonatii afecatati pot suna la numărul de telefon 0241.585300 de la Dispeceratul Electrocentrale Constanta SA (CET Palas).
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a dispus, luni, 26 octombrie, modificarea scenariilor de funcționare în 17 unități de învățământ din județul Constanța. Astfel, potrivit Prefecturii Constanța, în urma noilor date avizate de ISJ Constanța […]
Ceremonia dedicată certificării detașamentului Forțelor Aeriene Canadiene aflat în România pentru a executa misiuni de Poliție Aeriană Întărită va avea loc joi, 4 august, începând cu ora 11.00, în Baza 57 Aeriană Mihail Kogălniceanu. Potrivit […]
În Constanța pare să plutească ceva fatidic în aer, pompierii, polițiștii și cadrele medicale fiind suprasolicitate la mai multe evenimente. Printre evenimente s-au numărat și două cazuri de suicid, ambele în jurul prânzului Prima solicitare […]
Be the first to comment