Nava fluvială de pasageri Scenic Jasper a acostat în Portul Constanța

Nava fluvială de pasageri Scenic Jasper a acostat în Portul Constanța. FOTO CNAPMC

Nava fluvială de pasageri Scenic Jasper, sub pavilion Malta, a acostat pentru trei zile în terminalul de pasageri al portului Constanța. Nava are la bord 156 turiști din Statele Unite ale Americii, Canada, Germania, Austria, Marea Britanie și Noua Zeelandă. Echipajul navei este format din 57 de membri.

Pe parcursul escalei de la Constanța, turiștii au programat un tur de oraș, ce va cuprinde Muzeul de Istorie Națională și Arheologie, Piața Ovidiu, Cazinoul, Farul Genovez, Portul Tomis, stațiunea Mamaia. Mâine, 6 octombrie, turiștii vor face o excursie la București, cu un tur al capitalei și un prânz în Centrul Vechi. O altă serie de turiști străini va vizita mai întâi obiective turistice din București, apoi din Constanța.

Pasagerii navei Scenic Jasper s-au îmbarcat la Budapesta, pe 25 septembrie, pentru o croazieră pe Dunăre care include escale în orașe din Ungaria, Croația, Serbia, Bulgaria și România, care se va încheia pe 8 octombrie, la Silistra, în Bulgaria.

Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.

Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.

Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.

Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*