Echipele RAJA execută, miercuri, 31 august, lucrări de înlocuire a unui tronson din conducta de alimentare cu apă, de la nivelul bl. TD 1A – sc. A și B de pe bd. Tomis, din municipiul Constanța.
Astfel, în intervalul orar 08.00 – 20.00, vor fi afectați de lipsa apei consumatorii arondați punctului termic nr. 108, respectiv blocurile TD 1B, TD 2A, TD 2B, TD 3A, TD 3B și TD 3C.
“Ne cerem scuze pentru neplăcerile create abonaților afectați, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în timp operativ.Totodată, rugăm toți utilizatorii afectați de această oprire să își asigure rezerva minimă de apă pentru consum și uz casnic în perioada în care va fi sistată alimentarea cu apă“, a transmis RAJA.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diamentrul de 600 mm, din zona Pepiniera Silvică din orașul Năvodari, RAJA SA a fost nevoită să reducă presiunea furnizării apei potabile, pentru a […]
O avarie a survenit în cursul dimineții de vineri, 8 iulie, la nivelul conductei principale de alimentare cu apă de la Sursele Cișmele din municipiul Constanța. Pentru remedierea acesteia, echipele RAJA au fost nevoite să […]
Un militar aflat în serviciu de pază s-a împușcat în cap duminică după amiază. Tragedia s-a înregistrat în unitatea militară U.M. 02052 Mamaia Sat. Se pare că sinucigașul nu a dat nimic de bănuit colegilor din […]
Be the first to comment