Adjunctul Ambasadei SUA, Dean Thompson a venit din nou să curețe mizeria din Mamaia
Acțiune de ecologizare a plajei din Mamaia pusă la cale de militarii americani. Evenimentul, prilejuit de Ziua Internațională de Curățare a plajelor, a fost repede adoptat de mai multe companii și instituții din Constanța.
Aproape 500 de militari americani, voluntari locali și șefi ai instituțiilor constănțene s-au strâns încă de dimineață pe faleza din Mamaia și au plecat pe nisip înarmați cu saci de plastic și bețe de lemn. Voluntarii au primit tricouri albe și șepci de la organizatori și au luat cu asalt zona Rex.
Câteva ore mai târziu o parcare din Mamaia a fost umplută cu sacii plini de deșeuri adunate de voluntari.
Militarii americani și voluntarii au curățat plaja din Mamaia
Militarii americani și voluntarii au curățat plaja din Mamaia
Militarii americani și voluntarii au curățat plaja din Mamaia
Militarii americani și voluntarii au curățat plaja din Mamaia
Curățenie pe plaja Mamaia. FOTO Arhivă
Militarii americani și voluntarii au curățat plaja din Mamaia
Adjunctul Ambasadei SUA, Dean Thompson a venit din nou să curețe mizeria din Mamaia
Militarii americani și voluntarii au curățat plaja din Mamaia
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un bărbat a suferit arsuri și a fost transportat la spital după o explozie înregistrată la bordul unui vaporaș cu care se efectuau plimbări pe mare. Accidentul s-a produs în Costinești. Din primele informații se […]
Dr. Ion Dragomirișteanu, medic primar urolog, colaborator la Ovidius Clinical Hospital, vorbește în acest videoeditorial despre importanța laparoscopieie urologice. Laparoscopia urologică este o procedură minim invazivă. În urma intervenției este necesară o durată de spitalizare […]
Consiliul Local și Primǎria comunei Cumpăna reprezentate legal de doamna primar ec. Mariana Gâju, împreună cu preoții din localitate și ȋn colaborare cu Arhiepiscopia Tomisului reprezentată de Ȋnalt Prea Sfinţia Sa Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, vor […]
Be the first to comment