Fostul cinematograf Republica din Constanța a primit până la urmă numele lui Jean Constantin. Modificarea a avut loc la mai bine de doi ani de la începerea lucrărilor și după ce reprezentanții Consiliului Județean Constanța au afișat sigla “Centrului Cultural Republica”.
Bloggerul constănțean Valentin Coman este cel care atrăgea atenția, încă din iulie 2015, celor din Consiliul Județean că nu și-au respectat promisiunea.
În urmă cu o săptămână, Constanța NEWS prezenta în exclusivitate starea lucrărilor din Centrul Cultural. La momentul respectiv atrăgeam atenția că sigla afișată pe frontispiciu este cea veche. Iată că oamenii care se ocupă de lucrări au reacționat și astăzi o echipă de muncitori monta noua siglă.
Centrul Cultural Republica a primit numele lui Jean Constantin. FOTO Adrian Boioglu
Centrul Cultural Republica a primit numele lui Jean Constantin. FOTO Adrian Boioglu
Centrul Cultural Republica a primit numele lui Jean Constantin. FOTO Adrian Boioglu
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Societate comercială cu profil de construcții ușoare și amenajări peisagistice cu sediul în Valu lui Traian angajează muncitori calificați – peisagiști, lăcătuși mecanici, sudori, zugravi. Contract de muncă de 8 ore/zi, 5 zile/săptămână, salariu 850 […]
Poliţiştii de frontieră din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră Cernavodă au identificat în zona de competenţă, un cetăţean român care deținea într-o ambarcațiune, cantitatea de 1.000 litri produs petrolier, fără documente justificative. În seara de […]
Consilierul municipal Tudorel Chesoi, președintele PNȚCD Constanța este de părere că țărăniștii au fost alături de țară atât în 1918 și sunt și acum. Dacă la momentul Marii Uniri, reprezentanții partidului luau decizii cu o […]
Be the first to comment