Corveta „Contraamiral Horia Măcellariu” (265) s-a întors acasă de la exercițiul din Marea Mediterană. FOTO Navy.ro
Corveta „Contraamiral Horia Măcellariu” (265) a acostat luni, 20 noiembrie, în portul militar Mangalia, după participarea, în perioada 4-20 noiembrie, la un exerciți multinațional.
Tematica excercițiului a fost lupta antisubmarin – „DOGU AKDENIZ-17“, la acesta participând nave militare din Bulgaria, Marea Britanie, România, Statele Unite ale Americii și Turcia.
Ca partener al grupării navale NATO SNMG-2 (Standing NATO Maritime Group 2), echipajul românesc și-a îndeplinit cu succes misiunile la care a participat în Marea Mediterană de Est și în portul Aksaz din Turcia.
Corveta „Contraamiral Horia Măcellariu” (265) s-a întors acasă de la exercițiul din Marea Mediterană. FOTO Navy.ro
Corveta „Contraamiral Horia Măcellariu” (265) s-a întors acasă de la exercițiul din Marea Mediterană. FOTO Navy.ro
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Zilnic, peste 500 de lucrători ai MAI – jandarmi, polițiști, pompieri și polițiști de frontieră, împreună cu cei ai structurilor partenere de ordine și siguranță publică, precum și de poliție locală au fost la datorie, […]
O comedie spumoasă, din distribuția căreia fac parte, printre alții, Bebe Cotimanis și Carmen Tănase, poate fi urmărită la Casa de Cultură din Constanța. Piesa “Las’ că știm noi” este programată pe data de 28 […]
Compania Națională „Administrația Canalelor Navigabile” SA a anunțat semnarea contractului de finanțare pentru proiectul „Modernizare și extindere capacitate de operare în portul Luminița”. Perioada de implementare a proiectului, finanțat în cadrul Programului Operațional Infrastructură Mare […]
Be the first to comment