Container pentru deșeuri voluminoase. FOTO: Primăria Constanța
Containerul Polaris pentru deșeuri voluminoase este amplasat în această săptămână în cartierul Tomis Plus.
Săptămâna aceasta, constănțenii care locuiesc în cartierul Tomis Plus pot depune deșeurile voluminoase de care nu mai au nevoie – mobilier, canapele, saltele, uși, obiecte de uz sanitar, mochete, calorifere etc – în containerul special amplasat pe strada Krakovia. Bena se află lângă platformele pentru colectarea deșeurilor menajere.
Graficul de colectare a deșeurilor voluminoase poate fi consultat pe site-ul Primăriei Municipiului Constanța, la secțiunea „Mediu”.
În afara acestor bene amplasate temporar în toate cartierele orașului, constănțenii pot duce permanent deșeurile voluminoase la centrul de colectare situat pe bulevardul Aurel Vlaicu, nr.290 A.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
A plouat cu amenzi pe plajele virgine de la Vadu și Corbu: comisarii de mediu ai Rezervației Delta Dunării au luat plajele la bani mărunți și pe toți turiștii găsiți în neregulă i-au taxat scump. […]
Un grav accident rutier în care a fost implicată o ambulanța ce transporta un pacient și un taxi s-a produs în intersecția de la ICIL, soldându-se cu patru victime. O autospecială a Serviciului Județean de […]
Poliţiştii constănțeni au început o anchetă în comuna Poarta Albă, după ce un elev a primit de la colegi de școală o înregistrare video în care era amenințat și înjurat. Copiii implicați au, cu toții, […]
Be the first to comment