Containerul Polaris pentru colectarea deșeurilor voluminoase este amplasat în această săptămână în Faleză Nord, pe strada Pescarilor, bloc FZ 26.
În acest container se pot depozita: mobilier vechi deteriorat, canapele, rafturi, dulapuri, saltele, uși, obiecte de uz sanitar, mochete, calorifere, etc.
Nu se pot depozita în acest container: deșeuri menajere, deșeuri rezultate din construcții sau demolări, deșeuri de echipamente electrice și electronice, deșeuri reciclabile (hârtie, carton, plastic, metal, sticlă).
Graficul de colectare a deșeurilor voluminoase poate fi consultat pe site-ul Primăriei Municipiului Constanța, la secțiunea „Mediu”.
În afara acestor bene amplasate temporar în toate cartierele orașului, constănțenii pot duce permanent deșeurile voluminoase la centrul de colectare situat pe bulevardul Aurel Vlaicu, nr.290 A, telefon: 0723 372 163.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
RADET Constanța anunță că în intervalul de timp 23 – 29 noiembrie se vor efectua citirile contoarelor de energie termică montate la consumatori. Tabelul cuprinzând planificarea pe zile a punctelor termice pentru care se vor […]
Angajații Polaris M Holding au ajuns cu activitățile de ecologizare în cartierele: Coiciu și Brătianu. Aceștia au întreprins operațiuni curente de curățare și igienizare în următoarele locații: Str. Steluței, str. Nicolae Bagdazar, str. M Eminescu, […]
Toate Punctele Enel din judeţele Constanța, Tulcea, Călărași și Ialomița vor fi închise în datele 30 noiembrie, 1,2 decembrie. În celalalte zile, Punctele Enel vor funcţiona după programul obişnuit: 29 noiembrie şi 5 decembrie 2016, […]
Be the first to comment