Din cauza unei avarii apărută miercuri, 29 iunie, în rețeaua de transport amplasată pe strada Barbu Lăutaru din Constanța, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum în zona Dacia.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariilor.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de consum în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Festivalul Internațional de Teatru Independent de la Constanța a pregătit, pentru ultima seară din 2020, spectacole de toate genurile, cu mari actori ai scenei românești, pentru toate categoriile de public. Așadar, de la ora 17.00, […]
Lucrările de reparații la Cazinoul din Constanța continuă în ritm alert, echipele de constructori ajungând la nivelul acoperișului, pe care l-au decopertat și de unde au înlăturat elementele deteriorate din lemn și metal. Toate vor […]
Te căsătorești în Medgidia? Primăria îți va da 1500 de lei. E ca o primă pentru căsătorie deși primarul Valentin Vrabie o numește altfel. Primăria Medgidia a oferit un stimulent financiar familiilor nou constituite, în valoare […]
Be the first to comment