Din cauza unei avarii apărută în rețeaua de transport de pe strada Soveja, la intersecția cu strada B. Delavrancea, din Constanța, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum și a încălzirii în zonele Inel I și Grăniceri, până la reîncărcarea în parametrii a magistralelor de transport.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariei.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de consum și a încălzirii în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii constănțeni au fost prezenți la datorie în perioada 28 aprilie – 1 mai, pentru a asigura un climat de ordine și siguranță publică și a preveni producerea oricăror evenimente negative. Astfel, Potrivit IPJ Constanța, […]
Este o nouă săptămână cu meciuri și competiții importante pentru sportivii CSM Constanța! Baschetbalistele luptă pentru primul trofeu al sezonului, Cupa României, iar celalalte echipe, de volei, handbal și baschet, susțin meciuri în ligile naționale, […]
Charles Baudelaire denumea mediul natural “templul cu stâlpi vii”, iar biologul Eugen Pora (care avea specializare la Sorbona) spunea că “e momentul să-i învăţăm pe copii de ce trebuie protejată natura”. E greu ca să […]
Be the first to comment