Electrocentrale Constanța (CET) înregistrează astăzi, 29 martie 2017, începând cu orele 9.30, o avarie pe rețeaua care alimentează cu agent termic primar punctele termice 17, 18, 22, 23, 24, 25, 42, 73, 76, 105, 107, 108, 112, 113, 114, 125, 126, 127, oprindu-se astfel furnizarea de energie termică în zona Spitalul Militar, Facultatea de Medicină, Capitol, Călărași, Tomis I, Tomis II, Casa de Cultură, Bulevardul 1 Decembrie 1918.
Din acesta cauză, RADET nu poate asigura consumatorilor săi serviciile de termoficare până la remedierea acestei situații.
Pentru relații suplimentare vă rugăm să apelați numarul de telefon 0241.585.300 de la Dispecerat CET.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pe Codul Roșu de viscol, până și sfințitul Aghiazmei se face la alt nivel. Arhiepiscopul Tomisului a fost purtat pe brațe de câteva ajutoare pentru a trece mai repede peste momentul în care binecuvânta butoaiele […]
Un tânăr de 21 de ani a murit în cursul nopții de 26/27 octombrie, într-un accident rutier pe bulevardul Aurel Vlaicu. El a intrat cu mașina într-un copac, iar în urma impactului a fost aruncat […]
Circulația rutieră este oprită la această oră, pe DN 22, în localitatea Mihai Viteazu din județul Constanța, după ce un camion a derapat și a blocat șoseaua. Potrivit Centrului INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției […]
Be the first to comment