Electrocentrale Constanţa SA (CET Palas) a comunicat în dimineața de 12 octombrie că înregistrează o avarie pe reţeaua care alimentează cu energie termică primară punctele termice nr. 57, 100, 102, 103, 104, 106, 115, 124. În consecinţă, în lipsa energiei termice, s-au oprit instalaţiile RADET care asigură distribuţia energiei termice în zonele Trocadero, Dacia, Stadion, Liceul Tomis. Până la remedierea avariei de către Electrocentrale Constanta S.A. (CET Palas) nu se pot asigura consumatorilor serviciile de termoficare. Pentru relaţii suplimentare, abonații RADET sunt rugați a să apeleze numărul de telefon 0241.585300 de la Dispeceratul Electrocentrale Constanta SA (CET Palas).
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Marius Daniel Niță, fost viceprimar din Agigea, este bănuit de Agenția Națională de Integritate de fals în declarații. “Agenția Națională de Integritate a sesizat Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție cu […]
Pentru asfaltarea carosabilului în intersecția Trocadero, începând de luni, 9.10.2023, ora 05:00, până marți, 10.10.2023, ora 22:00, circulația rutieră va fi restricționată pe bulevardul Alexandru Lăpușneanu pe sensul de mers către stațiunea Mamaia. De asemenea, […]
Primarul comunei Mihai Viteazu, Gheorghe Grameni, vorbește într-o emisiune la CTnews TV despre investițiile realizate în cei 20 de ani de când conduce destinele localității. Gheorghe Grameni s-a preocupat de infrastructură și educație, a asfaltat […]
Be the first to comment