Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite în cursul zilei de 10 iunie 2019, la conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 500 mm, din incinta Complexului Sportiv Hidrotehnica, bulevardul Aurel Vlaicu, din municipiul Constanţa, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile, în intervalul orar 12.00 – 17.00.
În acest interval nu au apă la robinete consumatorii din cartierele CET și Medeea, precum și cei arondați punctelor termice 207, 211 și 273.
„Ne cerem scuze pentru neplăcerile create abonaților afectați, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea reparațiilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp“, au transmis reprezentanții RAJA.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Abateri grave au fost descoperite pe plaja de la Tuzla de angajați ai mai multor instituții în urma unor acțiuni de ccontrol desfășurate în zilele de 4 și 10 iulie. Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorului […]
Polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Constanța, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța, au pus în aplicare miercuri, 20 iulie, 56 de mandate de percheziție domiciliară, în județul Constanța, la […]
Poliţiştii de frontieră din cadrul Grupului de Nave Mangalia au intervenit pentru remorcarea unei ambarcațiuni de pescuit rămasă fără propulsie pe Marea Neagră, în care de aflau două persoane. În dimineața zilei de 2 martie, […]
Be the first to comment