Din cauza unor avarii apărute miercuri, 11 ianuarie, în rețeaua de transport amplasată pe străzile Mircea cel Bătrân, Oleg Danovski, Walter Mărăcineanu, dar și pe Mamaia, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum și a încălzirii în zona Capitol.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariei.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de consum și a încălzirii în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Românii repatriați din Italia nu vor mai fi carantinați în unități din județul Constanța, ci vor fi duși în județele de domiciliu. “Ca urmare a colaborării între Prefectul Județului Constanța, George-Sergiu Niculescu, ministrul Afacerilor Interne, […]
Polițiștii de frontieră din cadrul Punctului de Trecere de la Vama Veche au descoperit bunuri susceptibile a fi contrafăcute, în valoare totală de peste 18.000 lei, inscripționate cu numele unor mărci cunoscute. Potrivit Gărzii de […]
La Primăriei Cumpăna a avut loc, vineri, festivitatea de înmânare a cheilor pentru două locuințe de tip ANL, libere ca urmare a predării acestora de către titularii anteriori: un apartament cu două camere și o […]
Be the first to comment