Întârzieri în transportul în comun din cauza festivităților organizate de Ziua Națională a României. FOTO: CT BUS
CT BUS anunță publicul călător că luni, 28 noiembrie, în intervalul orar 09.00 – 12.00, autobuzele liniilor care deservesc rutele ce tranzitează intersecția bulevardului Ferdinand cu bulevardul Tomis și strada Termele Romane cu strada Traian, respectiv 42, 44, 48, 51, 101, 51B, 5-40, 2-43, 43C și 43M, vor înregistra întârzieri ca urmare a restricționării circulației în vederea repetițiilor pentru festivitățile prilejuite de Ziua Națională.
Totodată, pe 01 decembrie, în intervalul orar 08.00 – 13.00, autobuzele acelorași linii vor înregistra întârzieri, ca urmare a organizării paradei de Ziua Națională.
CT BUS anunță și programul tonetelor pentru zilele de 30 noiembrie și 01 decembrie:
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Trei filme poloneze în care veți avea parte de emoții puternice, vă veți întâlni cu eroi memorabili și veți urmări povești inspirate din realitate, sunt programate la sfârșitul acestei săptămâni la Cityplex Constanța, în Tomis […]
Din seara zilei de joi, 31 martie, de la ora 18.00, și până pe 2 aprilie, la ora 21.00, municipiul Constanța se află sub atenționare de Cod galben de vânt puternic. În intervalul menționat, vântul […]
La Academia Navală „Mircea cel Bătrân” a demarat implementarea unuia dintre cele mai ample și importante proiecte în domeniul cybersecurity la nivel regional, „Să ne protejăm mai bine viitorul! Cybersecurity avansat”, în cadrul căruia vor […]
Be the first to comment