Vitezomani depistați cu aparatul radar. FOTO IPJ Constanța
Doi vitezomani au fost depistați pe DN 2A, iar un șofer circula cu 197 km/h.
Potrivit IPJ Constanța, la data de 2 martie, în jurul orei 14.55, polițiștii au identificat un bărbat, de 21 de ani, care a condus un autoturism, pe D.N. 2A, aparatul radar înregistrând viteza de 197 km/h, pe un tronson de drum unde limita de viteză este de 100 km/h.
De asemenea, la data de 2 martie, în jurul orei 20.10, polițiștii au identificat un bărbat, de 32 de ani, care a condus un autoturism, pe D.N. 2A, aparatul radar înregistrând viteza de 137 km/h, pe un tronson de drum unde limita de viteză este de 50 km/h.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un incendiu izbucnit la o hală a fermei de pui de la Corbu a făcut un dezastru economic. Aproape toți puii din clădirea respectivă au fost găsiți decedați. Alarma s-a dat în jurul orei 3 […]
Voleibalistele din Medgidia au încheiat campionatul pe locul 7 și rămân în următorul sezon pe prima scenă a voleiului feminin! Fetele antrenate de Florin Voinea și Radu Began și-au îndeplinit obiectivul și au reușit la […]
În ciuda riscului de amenzi mari, un număr destul de mare de taximetriști constănțeni continuă să încalce normele legale în vigoare, ceea ce atrage atenția autorităților și a poliției locale. De la începutul sezonului estival […]
Be the first to comment