dr. Adrian Bîlbă, directorul Complexului Muzeal pentru Științele Naturii. FOTO Adrian Boioglu
Doctorul Adrian Bîlbă, directorul Complexului Muzeal de Științe ale Naturii Constanța, explică în video editorialul de astăzi care este motivul pentru care spitalele românești sunt pline de infecții nosocomiale și de ce bolnavii ajung să moară pe capete după ce sunt internați (uneori) cu probleme banale.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un pieton și-a pierdut viața după ce a fost lovit de o mașină, iar accidentul rutier s-a petrecut în Băneasa. Potrivit IPJ Constanța, la data de 13 martie, în jurul orei 18:50, polițiștii din cadrul […]
Primaria Constanța a făcut publice lista cu dispozițiile de primar care au fost desființate de către Înalta Curte de Casație și Justiție, în urma pronunțării sentinței din dosarul retrocedărilor ilegale din Constanța. În total, este […]
Poliţiştii de frontieră din cadrul Gărzii de Coastă au descoperit în urma unei acțiuni desfășurate în zona de competenţă, un motor de barcă, bun căutat în vederea confiscării de către autoritățile din Suedia. În data […]
Be the first to comment