![Bărbat salvat de polițiștii constănțeni. FOTO IPJ Constanța](https://i0.wp.com/www.ctnews.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-26-at-17.20.47.jpeg?resize=678%2C381&ssl=1)
A venit la sediul Secției 2 Poliție Constanța și a cerut ajutor și adăpost, din calea viscolului, pentru el și câinele lui. Este vorba de un bărbat fără locuință care, în această dimineață, a solicitat sprijinul polițiștilor constănțeni.
“Amândoi erau înfrigurați și înfometați, iar bărbatul nu mai avea documente. Polițiștii i-au adăpostit în sediu, le-au oferit mâncare și apă, haine groase, iar cățelușa Masca s-a împrietenit cu colegii noștri.
Polițiștii au luat legătura cu serviciile de asistență socială, pentru a le găsi amândurora o locuință călduroasă.
Astfel, bărbatul a fost preluat de patrulă și transportat la spital, pentru a fi examinat medical, urmând a fi internat într-un adăpost al Direcției Generale de asistență socială Constanța, unde va fi ferit de urgia vremii.
La rândul său, Masca a fost preluată de serviciile de specialitate și transportată la adăpostul pentru câini din municipiul Constanța” – IPJ Constanța.
Be the first to comment