![](https://i0.wp.com/www.ctnews.ro/wp-content/uploads/2021/11/WhatsApp-Image-2021-11-10-at-09.56.48.jpeg?resize=678%2C381&ssl=1)
Trei bărbați, cu vârste între 31 și 43 de ani, au murit duminică, 8 ianuarie, după ce autoturismul în care se aflau s-a răsturnat într-un canal de irigații aflat la ieşirea din Cuza Vodă către Mihail Kogălniceanu.
Potrivit polițiștilor de la Rutieră, accidentul s-a petrecut în jurul orei 07.50, pe DJ 222.
„Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat faptul că un bărbat, de 31 de ani, a condus un autoturism pe DJ 222, dinspre localitatea Cuza Vodă, iar la un moment dat, într-o curbă la dreapta, a pierdut controlul asupra direcției, a părăsit partea carosabilă și a ieșit în afara părții carosabile, unde s-a răsturnat, într-un canal de irigație dezafectat”, au transmis sursele citate.
În urma impactului a rezultat decesul, la fața locului, a conducătorului auto, precum și a doi pasageri, de 32, respectiv 43.
Polițiștii continuă cercetarea incidentului, iar în cauză a fost întocmit și un dosar penal pentru ucidere din culpă.
Be the first to comment