Pentru remedierea unei avarii survenită în cursul zilei de 15 mai, la conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 400 mm, de pe strada Ion Lahovari din municipiul Constanța, echipele de interventie RAJA au fost nevoite să blocheze circulația pe această stradă, tronsonul delimitat de străzile Dimitrie Bolintineanu și Decebal, în intervalul orar 9.00 – 14.00.
Pentru efectuarea lucrărilor de reparații, zona a fost împrejmuita și semnalizată corespunzător, iar pentru fluidizarea traficului a fost anunțată și Poliția Locală.
Abonații din zonă nu sunt afectați de această avarie, întrucât echipele de intervenție încearcă să efectueze reparația cu conducta sub presiune.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
O mașină de poliție aflată în misiune a intrat în coliziune cu un autoturism, iar șoferul acestuia a fost rănit ușor. Potrivit Poliției Județene Constanța, la data de 29 octombrie, polițiști din cadrul Poliției Municipiului […]
În perioada sărbătorilor de iarnă, poliţiştii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Constanța desfășoară activități specifice privind modul de acţiune pentru verificarea legalităţii deţinerii, depozitării, comercializării, transportului şi folosirii articole pirotehnice de către persoanele fizice […]
Ninsoarea și viscolul au pus stăpânire iar pe județul Constanța, încă din cursul nopții de marți spre miercuri. În plus, dimineață s-au putut auzi tunete și vedea fulgere, fenomene. Majoritatea drumurilor importante din județ au […]
Be the first to comment