Autospecială SMURD la Spitalul de Urgență Constanța. FOTO Adrian Boioglu
Un bărbat a ajuns vineri dimineață la spital după ce ar fi fost agresat și lovit intenționat cu mașina.
Potrivit polițiștilor, este vorba de un conflict spontan izbucnit la intersecția străzilor Teodor Neculăiță și Mureșului, între un locatar din zonă și un individ care locuiește la mică distanță, în tabăra improvizată din zona străzii Munții Tatra.
În primă fază, individul din tabără a ieșit învingător, dar la locul scandalului a apărut fiul celui bătut, care se pare că ar fi dat întâi cu mașina peste el și apoi l-a lovit cu un par. Victima a fost transportată la Spitalul Județean Constanța cu o ambulanță, conștientă.
Oamenii legii de la Secția 4 Poliție au deschis o anchetă în acest caz pentru a stabili exact cum s-a produs agresiunea și dacă cele două părți vor depune plângeri penale.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Ședința de constituire a Consiliului Județean Constanța va avea loc pe data de 29 octombrie, de la ora 17.30. “Prin Ordinul Prefectului Județului Constanța nr. 663/27.10.2020 se convoacă în ședința de constituire a Consiliului Județean […]
O notă mică luată la școală l-a facut pe un puști din Ovidiu să plece de acasă. Polițiștii spun că Alin Ștefan Vintilă, de 13 ani, a plecat de la domiciliul bunicii materne către casa […]
Un grav accident rutier s-a produs duminică după amiază pe raza municipiului Medgidia. Evenimentul rutier s-a produs pe podul din localitate, fiind vorba de o coliziune între două autoturisme. La fața locului au fost trimise […]
Be the first to comment