RAJA anunță că vineri, 17 martie, echipele furnizorului de energie desfășoară lucrări de întreținere și reparații la nivelul sistemului de alimentare cu energie electrică din mun. Medgidia.
Fără curent, pompele de la nivelul Complexului de înmagazinare și pompare nu mai pot asigura alimentarea cu apă consumatorilor din municipiul Medgidia, în intervalul orar 08.00 – 17.00.
„Ne cerem scuze pentru neplăcerile create utilizatorilor, pe care îi asigurăm că, imediat ce lucrările de la nivelul sistemelor de alimentare cu energie electrică vor fi remediate, lucrătorii RAJA vor relua furnizarea apei potabile”, au anunțat reprezentanții societății.
Totodată, consumatorii afectați de această lucrare sunt rugați să își asigure rezerva minimă de apă, pentru consum și uz casnic, în perioada în care va fi sistată alimentarea cu apă.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Furnizorul de energie electrică va sista miercuri, 12 iulie, alimentarea cu energie în localitatea Chirnogeni din județul Constanța, pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor. Fără curent, Sursa de Alimentare Puț […]
Consilierii locali din Medgidia au fost convocați pentru astăzi, luni, 14 noiembrie, începând cu ora 17.00 la o ședință extraordinară. Pe ordinea de zi sunt șase proiecte de hotărâre, toate inițiate de primarul Valentin Vrabie. […]
Virginia Uzun, candidatul PSD la funcția de primar al orașului Eforie, împreună cu echipa de consilieri locali pe care o va supune votului concetățenilor săi pe 27 septembrie, s-a deplasat, luni, la Constanța, în vederea […]
Be the first to comment