RAJA SA va întrerupe furnizarea apei miercuri, 08 februarie, pentru executarea lucrărilor de remediere survenite pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Independenței, din mun. Medgidia.
Astfel, în intervalul orar 08.00 – 16.00, vor fi afectați de lipsa apei consumatorii din Zona de Nord – tronsonul delimitat de Canalul Dunărea Marea Neagră și DN 22C.
„Ne cerem scuze pentru disconfortul creat abonaților, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în timp operativ”, au transmis reprezentanții societății.
Totodată, aceștia roagă utilizatorii afectați de această lucrare să își asigure rezerva minimă de apă pentru consum și uz casnic în perioada în care va fi sistată alimentarea cu apă.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Agenția de Plăți şi Intervenție pentru Agricultură (APIA), aduce la cunoștința opiniei publice că începând de astăzi, 25 martie 2020, demarează efectuarea plăților aferente Măsurii M215 – Plăţi privind bunăstarea animalelor pachet b) Plăţi în […]
Un accident rutier a avut loc astăzi în Valu lui Traian, iar o femeie a fost rănită. Potrivit IPJ Constanța, la data de 29 aprilie, în jurul orei 15.20, polițiști din cadrul Serviciului de Siguranță […]
Nava-școală „Mircea” a plecat sâmbătă, 23 iulie, spre portul militar Constanța, din portul egiptean Alexandria, unde a acostat luni, 18 iulie, pentru o escală de cinci zile. Velierul execută un marș de instrucție, care reprezintă […]
Be the first to comment