Delfinariul a fost redeschis după aproximativ o lună și jumătate de când a fost închis publicului din cauza situației epidemiologice înregistrate la nivelul municipiului Constanța.
“Începând de astăzi 5 mai, Delfinariul Constanța își redeschide porțile pentru vizitatori, cu reprezentații zilnic la orele 11 și 15”, a transmis conducerea Delfinariului.
Delfinariul și-a închis porțile pe data de 18 martie din cauza numărului ridicat de cazuri de Covid-19 de la nivelul municipiului Constanța.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pentru remedierea unei avarii la conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 150 mm, de pe strada 9 Mai, din localitatea Techirghiol, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile astăzi, 25 octombrie 2018, în intervalul […]
RAJA a anunțat că a fost reluată furnizarea apei în municipiul Constanța. Județul Constanța se află în continuare sub averitizare de Cod Roșu! Echipele care asigură permanența depun, încă din cursul nopții trecute, eforturi susținute […]
Potrivit tradiției, în cadrul Zilelor orașului Ovidiu, ce se desfășoară în perioadă 28-30 iunie, Primăria Ovidiu organizează ediția a XII-a, a Festivalului Cântecului Popular “Elena Roizen”. În cadrul acestui eveniment în parteneriat cu Centrul Cultural […]
Be the first to comment