RAJA S.A. va întrerupe furnizarea apei în orașul Techirghiol, sâmbătă, 25 martie, pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unor conducte și vane de legătură la nivelul sistemului de alimentare cu apă,
Astfel, în intervalul orar 02.00 – 18.00, vor fi afectați de lipsa apei toți consumatorii din localitatea Techirghiol.
Investiția face parte din Contractul de lucrări CL 10 – Reabilitarea și extinderea rețelelor de distribuție apă și de canalizare, stație nouă de pompare apă și conducte aferente din localitatea Techirghiol și reabilitarea și extinderea rețelei de distribuție din localitatea Biruința, județul Constanța, în valoare totală de aproximativ 40 milioane lei, derulat prin Programul Operațional Infrastructură Mare (POIM).
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
CT BUS anunță publicul călător că sâmbătă, 8 aprilie, autobuzele liniei 100 și 100C, pe sensul de mers spre Satul de Vacanță, opresc temporar înainte de intersecția străzii Soveja cu bulevardul Alexandru Lăpușneanu, vis-a-vis de […]
Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Constanța a dispus, miercuri, 28 octombrie, modificarea scenariilor de funcționare în șase unități de învățământ din județul Constanța. Astfel, s-a votat în unanimitate trecerea din scenariul 2, în scenariul […]
Plutonierul major Nicuşor Iancu de la Gruparea Mobilă de Jandarmi Tomis a primit emblema de onoare a MAI,după ce a salvat o fetiță de trei ani înțepată de albine și a transportat-o în brațe trei […]
Be the first to comment