Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervoarelor de înmagazinare apă potabilă de la nivelul stațiilor de pompare Alimanu și Băneasa, în ziua de 24 aprilie 2017, în intervalul orar 8,00-12,00, se va sista furnizarea de apă potabilă.
Vor fi afectați consumatorii din localitațile Alimanu și Băneasa.
“Ne cerem scuze față de abonații care vor suferi de lipsa apei potabile și îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor de igienizare și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp. Totodată, rugăm toţi consumatorii afectaţi de această oprire să-şi asigure rezerva minimă de apă pentru consum şi uz casnic pe perioada întreruperii furnizării apei”, au transmis reprezentanții SC RAJA SA.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Primăria municipiului Constanța respinge informațiile apărute în presă în ultimele zile, potrivit cărora Căminul pentru Persoane Vârstnice, aflat în administrarea Direcției Generale de Asistență Socială, ar fi devenit focar COVID-19, fiind confirmate 10 cazuri de […]
Statul Major al Forțelor Navale organizează, duminică, 14 august, ceremonii militare și religioase cu depuneri de coroane de flori, în memoria celor care își dorm somnul de veci în adâncul apelor, în garnizoanele de marină, […]
Primăria Cernavodă se apropie de finalizarea unor proiecte importante pentru oraș. Astfel, Stadionul Ideal se află aproape de încheierea proiectului și va putea găzdui aici primele competiții. De asemenea, platformele de gunoi îngropate sunt pe […]
Be the first to comment