RAJA anunță oprirea apei în localitățile Biruința și Topraisar

Atenție, se oprește apa!

Pentru efectuarea unor lucrări de reparații și întreținere a instalațiilor care alimentează cu electricitate Stația de Repompare Biruința, de către furnizorul de energie, pompele de la nivel acesteia nu vor putea funcționa, miercuri – 06  mai 2026.

Prin urmare, în intervalul orar 09.00 – 16.00, va fi sistată furnizarea apei în localitățile Biruința și Topraisar, din județul Constanța.

„Ne cerem scuze tuturor consumatorilor, pe care îi asigurăm că, de îndată ce se va relua alimentarea cu energie electrică, lucrătorii RAJA vor porni sistemele de pompare și vor relua alimentarea cu apă.

Totodată, rugăm consumatorii din zonele afectate să își asigure rezerva minimă necesară de apă pentru consum și uz casnic în perioada sistării serviciului.

După reluarea alimentării, apa poate prezenta modificări temporare de aspect, precum turbiditate sau culoare, motiv pentru care este indicată utilizarea acesteia doar în scopuri casnice până la limpezire” – RAJA.

Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.

Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.

Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.

Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*