![Radu Mazăre. FOTO Adrian Boioglu Radu Mazăre. FOTO Adrian Boioglu](https://i0.wp.com/www.ctnews.ro/wp-content/uploads/2015/12/mazare.jpg?resize=678%2C381&ssl=1)
Celebrul Dosar al Retrocedărilor s-a încheiat cu o condamnare cu suspendare pentru fostul primar al Constanței, Radu Mazăre. Prietenul său, Nicușor Constantinescu, fostul președinte al Consiliului Județean Constanța, a primit și el 3 ani cu suspendare, iar Cristi Borcea a fost achitat. Decizia aparține magistraților de la Curtea de Apel București și nu este definitivă
Iată comunicarea dată de instanță:
“Condamnă pe inculpatul MAZĂRE RADU ŞTEFAN la pedeapsa de 4 ani închisoare și dispune suspendarea executării pedepsei aplicate sub supraveghere şi stabileşte un termen de încercare de 2 ani.
În temeiul art.396, ondamnă pe inculpatul CONSTANTINESCU NICUŞOR DANIEL la pedeapsa de 3 ani închisoare și dispune suspendarea executării pedepsei aplicate sub supraveghere.
Condamnă pe inculpatul RACU CONSTANTIN la pedeapsa de 3 ani închisoare și dispune suspendarea executării pedepsei aplicate sub supraveghere şi stabileşte un termen de încercare de 2 ani.
Condamnă pe inculpata DOSPINESCU RAMONA DANIELA la pedeapsa de 3 ani închisoare și dispune suspendarea executării pedepsei aplicate sub supraveghere şi stabileşte un termen de încercare de 2 ani.
Condamnă pe inculpatul MARICA ION la pedeapsa de 3 ani închisoare și dispune suspendarea executării pedepsei aplicate sub supraveghere şi stabileşte un termen de încercare de 2 ani”.
3 Trackbacks / Pingbacks