Pentru remedierea unei avarii la una din conductele principale de alimentare cu apă, cu dimatrul de 400mm, din localitatea Ovidiu, SC RAJA SA este nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile astazi, 10 iulie 2017, în intervalul 13,30 – 16,30. Sunt afectați consumatorii din Ovidiu, de pe partea stângă a localității, pe sensul de mers către Mihail Kogălniceanu.
“Ne cerem scuze față de abonații afectați de această lucrare și îi asiguram că echipele de intervenție fac tot posibilul pentru finalizarea reparațiilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp”, au transmis reprezentanții SC RAJA SA.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
În urma publicării de către o persoana privată, în mediul online, a unui anunț privind comercializare carne mistreț în județul Constanța, prefectul județului Dumitru Jeacă a dispus instituțiilor abilitate verificarea de îndată la fata locului, […]
Cartierle Palas și Oierie rămân fără apă, marți, 13 februarie, din cauza unor lucrări RAJA. Pentru executarea lucrărilor de sectorizare și montare a unor debitmetre la nivelul rețelelor stradale din muncipiul Constanța, în cadrul contractului […]
Cătălin Anghel se alătură echipei Constanța NEWS. Îl cunoști de la televizor, acolo unde a fost invitat de nenumărate ori să dezbată problemele orașului, l-ai văzut și la protestele organizate în oraș, dar și în […]
Be the first to comment