Primăria orașului Hârșova, continuă activitatea de dezinfecție la nivelul orașului prin societatea Carsium Edil SRL, începând de astăzi, 25 martie.
Se vor efectua lucrări de dezinfecție a străzilor din oraș, precum și a scărilor adiacente blocurilor din oraș.
“Mulțumim domnului Bulancea Viorel pentru faptul că a pus la dispoziția Primăriei un atomizor, asigurând, astfel, operativitate mai mare în desfășurarea activității. Urmare acestei operaţiuni, cetățenii sunt rugaţi să evite zonele în care se vor realiza stropirile”, au transmis reprezentanții primăriei Hârșova.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Cu prilejul sărbătoririi „Zilei Armatei Române”, la Monumentul Eroilor din municipiul Medgidia, se va desfășura o ceremonie militară și religioasă de comemorare a eroilor căzuți pe câmpurile de luptă. Medgidienii sunt invitați să participe la […]
Primarul municipiului Medgidia, Valentin Vrabie, a inaugurat miercuri, 1 iunie, chiar de Ziua Internațională a Copilului, parcul IMUM, o realizare așteptată de mulți ani de zile de locuitorii cartierului. Cu această ocazie, Valentin Vrabie le-a […]
În noaptea de 24 spre 25 aprilie, polițiștii din cadrul Secției Regionale de Poliție Transporturi Constanța au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii braconajului piscicol. În urma activităților, polițiștii au depistat doi bărbați, […]
Be the first to comment