Primăria Constanța se conformează noilor cereri legate de comunicare și protecția datelor personale, dar face o gafă cel puțin amuzantă.
Proverbialul Dorel pare că s-a angajat la departamentul de comunicare și ne trimite poze cu un oraș aflat pe malul mării și la poalele munților. Nu știm care este acel oraș, dar la Constanța sigur nu avem munți.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Primarul municipiului Constanța, Vergil Chițac, a semnat o nouă dispoziție prin care mai multe vehicule care ocupă abuziv domeniul public vor fi ridicate. Astfel, începând de săptămâna viitoare, polițiștii locali vor ridica 23 de vehicule […]
O femeie a fost depistată cu un cuțit la intrarea în Curtea de Apel Constanța, ea venind să amenințe o grefieră. Potrivit Jandarmeriei Contanța, astăzi, 30.05.2024, în jurul orei 08.30, la postul de pază de […]
O idee interesantă e la mare modă printre profesorii de la malul mării. Orice profesor poate să țină cursurile la Delfinariu sau Microrezervați. Complexul Muzeal de Științe ale Naturii Constanța oferă profesorilor și tuturor specialiștilor […]
Be the first to comment