Statul Major al Forțelor Navale organizează, luni, 14 august, o ceremonie militară și religioasă cu depuneri de coroane de flori, în memoria celor care își dorm somnul de veci în adâncul apelor, la Monumentul Crucea Marinarilor, de pe faleza din Constanţa, începând cu ora 08.30 și la Monumentul Marinarului Erou de la Muzeul Marinei din Mangalia, cu începere de la ora 09.00.
La activități vor lua parte reprezentanţi ai Ministerului Apărării Naţionale, ai autorităţilor publice locale, Bisericii Ortodoxe Române, ligilor și asociațiilor profesionale ale marinarilor, veterani de război, ofiţeri în rezervă şi în retragere.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Poliţiştii de frontieră din cadrul Gărzii de Coastă, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanţa, au depistat un cetățean român care transporta peste 18.700 de pachete cu țigări de […]
Bulevardul Tomis redevine zonă de promenadă și scenă în aer liber, de sâmbătă, 21 august, de la ora 08.00, și până duminică, 22 august, ora 23.00, cu ocazia unei noi ediții a „Constanța Coffee Break”. […]
Un bărbat în vârstă de 42 de ani din Mangalia a fost depistat de polițiștii ialomițeni în timp ce conducea un autoturism, având un permis fals. IPJ Ialomița a anunțat că la data de 4 […]
Be the first to comment