Electrocentrale Constanţa SA (CET Palas) a comunicat în data de 16 august că înregistrează o avarie pe reţeaua care alimentează cu energie termică primară punctele termice nr. 59, 74, 75.
În consecinţă, în lipsa energiei termice, s-au oprit instalaţiile RADET care asigură distribuţia energiei termice în perimetrul: str. Bucuresti, Oborului, I.L. Caragiale, Baba Novac, Poporului, Bd. 1 Decembrie 1918. Până la remedierea avariei de către Electrocentrale Constanta S.A. (CET Palas) nu se pot asigura consumatorilor serviciile de termoficare. Pentru relaţii suplimentare abonații RADET sunt rugați să apeleze numărul de telefon 0241.585300 de la Dispeceratul Electrocentrale Constanta SA (CET Palas).
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un maraton de vaccinare împotriva COVID-19 și de testare pentru Hepatita C va fi organizat sâmbătă, 15 mai, pe faleza Cazinoului din Constanța. Imunizarea se va face cu vaccinul Pfizer și va fi asigurată de […]
În zilele de 25 și 26 august, la White Horse Rock’n Roll Costinești va avea loc Ediția I a FOLKFest REMEMBER Costinești. Acest festival reprezintă un proiect ce își dorește să readucă în atenția publicului […]
Polițiștii constănțeni au fost nevoiți să intervină miercuri, 27 iulie, în Valu lui Traian după ce o mai multe persoane au blocat strada Caișilor din comună cu o petrecere privată. Strada a fost eliberată după […]
Be the first to comment