Din cauza unor avarii apărute vineri, 10 iunie, în rețeaua de transport, amplasate pe strada Traian, respectiv la intersecția străzii Traian cu bulevardul 1 Decembrie 1918 din Constanța, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum în Centru și Peninsulă.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariilor.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de consum în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Forțele Navale Române au fost prezente, în calitate de observator, la cea de-a VIII-a ediție a Exercițiului multinațional „Aman 23”, organizat de Forțele Navale Pakistaneze în perioada 10 – 14 februarie, în Marea Arabiei și […]
Dacă ai fost măcar o dată îndrăgostit, atunci trebuie să mergi să vezi această piesă de teatru. “Cum se duce totul dracu’” este descris drept un spectacol plin de umor, despre viața de cuplu. în […]
Având în vedere că Guvernul României a declarat ziua de 23 ianuarie zi nelucrătoare, Registrul Auto Român nu va desfășura activități cu publicul la această dată. Ziua de 23 ianuarie va fi recuperată de angajații […]
Be the first to comment