Primăria Constanța a finalizat lucrările de amenajare a trecerii de pietoni situate pe strada Unirii, în apropiere de intersecția cu strada Muncel.
Potrivit reprezentanților instituției, măsura înființării acestei treceri de pietoni a fost adoptată de Comisia de Circulație în urma solicitărilor primite de la cetățenii care locuiesc și tranzitează zona, fiind avizată de Inspectoratul de Poliție Județean Constanța – Serviciul Rutier, având ca scop creșterea gradului de siguranță a participanților la trafic în această zonă a orașului.
Echipele Confort Urban au aplicat marcajele transversale și au montat indicatoare rutiere.
Conducătorii auto sunt rugați să manifeste atenție sporită, să respecte regulile de circulație și semnificația mijloacelor de semnalizare rutieră.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Constanța, Inspectoratului de Poliție Județean Constanța, Grupării de Jandarmi Mobile Constanța și Inspectoratului pentru Situații de Urgență Constanța au asigurat măsurile de ordine publică și protecția participanților la […]
Electrocentrale Constanța SA (CET Palas) a comunicat că în dimineața de 13 iunie a.c. a înregistrat o avarie pe rețeaua care alimentează cu energie termică primară punctul termic nr. 247. În consecință, în lipsă energiei […]
De la 1 septembrie 2018 Constanța si Năvodari au o apă mai curată și mai sigură din punct de vedere biologic pentru locuitorii lor, odată cu darea în folosință a noi stații reabilitate de RAJA, […]
Be the first to comment