Din cauza unei avarii apărută vineri, 29 iulie, în rețeaua de transport amplasată pe strada Nicolae Milescu din Constanța, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum în zonele CET, Inel I, Inel II, Stația de Salvare, Grăniceri, Anadolchioi, Tomis III, Tomis Nord și Dacia.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariei.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Nuclearelectrica anunta ca, incepand cu data de 2 mai 2017, ora 01:00, Unitatea 1 a CNE Cernavoda va fi deconectata controlat de la Sistemul Energetic National pentru efectuarea unor lucrari de mentenanta care, potrivit procedurilor […]
Trafic rutier se desfășoară cu dificultate pe străzile Nicolae Iorga și Mircea cel Bătrân din municipiul Constanța din cauza unor avarii survenite pe o conductă a RAJA. Astfel, pentru executarea lucrărilor de remediere a unei […]
Pentru a veni în sprijinul părinților, CT BUS anunță reluarea circulației traseelor pentru transportul elevilor, începând cu data de 05.09.2022. Acestea deservesc atât grădinițele, cât și școlile în apropierea cărora se află stațiile traseelor pentru […]
Be the first to comment