Din cauza unei avarii apărută joi, 21 aprilie, în rețeaua de transport amplasată pe strada Sulmona din Constanța, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum în zona Peninsulară a orașului.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariei.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Dobrogea” al județului Constanța a înregistrat în cursul anului trecut 17.178 de solicitări la evenimente la care au acționat echipajele de intervenție, fie că au fost de stingere sau de […]
Carnea de miel pentru Sărbătorile Pascale, de la producători avizați de Direcția Sanitar Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Constanța, va fi comercializată în piețele agroalimentare administrate de Regia Autonomă „Exploatarea Domeniului Public și Privat” Constanța […]
O acțiune de vaccinare a elevilor din județul Constanța va debuta miercuri, 19 mai, la Colegiul Național Mircea cel Bătrân din Constanța, aproximativ 1.500 de elevi constănțeni urmând să fie imunizați împotriva SARS-CoV-2. În această […]
Be the first to comment