Electrocentrale Constanţa S.A. (CET Palas) a comunicat în data de 11 iulie că înregistrează o avarie pe reţeaua care alimentează cu energie termică primară punctele termice nr. 120, 121, 122, 123, 138, 139, 140, 142, 145, 146, 147.
În consecinţă, în lipsa agentului termic primar nu se poate asigura distribuția apei calde de consum în perimetrul străzilor: str. Soveja, bd. Tomis, bd. Aurel Vlaicu, bd. Al. Lăpușneanu.
Până la remedierea avariei de către Electrocentrale Constanța S.A. (CET Palas) nu se pot asigura consumatorilor serviciile de termoficare.
Pentru relaţii suplimentare, constănțenii afectați pot suna numărul de telefon 0241.585.300 de la Dispeceratul Electrocentrale Constanța S.A. (CET Palas).
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Tribunalul București a comunicat luni, 27 iunie, sentința în dosarul în care Nicușor Constantinescu este acuzat de mai multe fapte de abuz în serviciu. Fostul președinte al Consiliului Județean Constanța a fost acuzat de procurorii […]
29 septembrie este Ziua Mondială Maritimă – World Maritime Day, eveniment ce se desfășoară la sediul Organizației Maritime Internaționale (IMO), din Londra. Directorul General al Centrului Român pentru Pregătirea și Perfecționarea Personalului din Transporturi Navale […]
Consilierii locali ai municipiului Medgidia s-au întrunit miercuri, 31 martie, în ședința ordinară a lunii martie. În deschiderea ședinței au fost votate proiectele privind depunerea jurământului de către noii consilieri, Dumitru Brânză și Sabri Sali, […]
Be the first to comment