Reprezentanții RADET au anunțat că punctele termice nr. 17, 18, 22, 23, 24, 25, 42, 108 nu mai pot furniza astăzi agent termic. Asta după ce Electrocentrale Constanța SA (CET Palas) a comunicat în data că înregistrează o avarie pe rețeaua care alimentează cu energie termică primară aceste puncte. În consecință, în lipsă energiei termice, s-au oprit instalațiile noastre care asigură distribuția energiei termice în perimetrul Tomis II, Capitol, Jandarmerie, Spitalul Militar, Universitatea Ovidius. Până la remedierea avariei de către Electrocentrale Constanța SA (CET Palas) nu se pot asigură consumatorilor serviciile de termoficare. Pentru relații suplimentare, abonații sunt rugați să apeleze numărul de telefon 0241.585300 de la Dispecerat Electrocentrale Constanța SA (CET Palas).
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
În perioada 22 – 25 iulie, Polaris M Holding a constatat în municipiul Constanţa distrugerea prin incendiere a unui numar de 16 containere destinate colectării separate a deşeurilor. Problema vandalizării containerelor nu este una […]
Centrul Comunitaria a găzduit vineri, 24 martie, pe parcursul întregii zile, târgul de joburi desfășurat de Centrul pentru Resurse Civice (CRC) în parteneriat cu Asociația Firmelor Constănțene (AFCT) și cu sprijinul HIAS (fondată ca Hebrew […]
Subsemnatul Valentin Vrabie, în calitate de primar al municipiului Medgidia, judeţul Constanţa, doresc să vă atrag atenţia pe această cale, asupra faptului că atribuțiile pe care le presupune funcția de prefect nu ar trebui să […]
Be the first to comment