Începând de azi, 04 decembrie, 19 noi jandarmi au fost încadrați în rândul efectivelor Inspectoratului de Jandarmi Județean Constanța.
“Cei 19 subofițeri care ni s-au alăturat astăzi sunt absolvenți ai Școlii Militare de Subofițeri Jandarmi “Grigore Alexandru Ghica” Drăgășani și ai Școlii Militare de Subofițeri Jandarmi „Petru Rareș” Fălticeni.
De astăzi noii jandarmi vor fi în slujba cetățenilor, începând progresiv, alături de colegii cu experiență, să preia atribuțiile specifice acestei arme.
Îi asigurăm pe noii noștri colegi că se pot baza pe noi în ceea ce privește sprijinul profesional de care au nevoie la început de drum, le dorim succes și bun venit în echipa jandarmilor constănțeni!” – IJJ Constanța.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Containerul Polaris M Holding pentru deșeuri voluminoase este amplasat în această săptămână lângă Cimitirul Central din Constanța. În perioada 11 – 16.06.2024, bena pentru colectarea des̗eurilor voluminoase va fi amplasată lângă: platforma 523, strada IL […]
Primăria Municipiului Constanţa organizează concurs pentru ocuparea mai multor funcții vacante. Este vorba de un post în cadrul Direcției Tehnic Administrativ și alte patru la Direcția Autorizare și Sprijin Operatori Economici. Pentru Serviciul Administrativ Tehnico […]
Polițiștii au stabilit că șoferul care a provocat accidentul de astăzi de pe strada Răsuri din Constanța era băut. Potrivit IPJ Constanța, la data de 10 aprilie, în jurul orei 16.50, polițiști din cadrul Poliției […]
Be the first to comment