Traseu deviat pentru autobuzele liniei 14. FOTO: CT BUS
CT BUS aduce la cunoștința publicului călător că autobuzele liniei 14 vor circula deviat în sensul spre Cap de linie Industrială, din motive de reconfigurare rutieră pe bulevardul Mamaia. Astfel, autobuzele nu vor mai efectua virajul la stânga, de pe bulevardul Mamaia pe strada Unirii, conform traseului obișnuit.
Noile modificări impuse de lucrările în desfășurare presupun ca autobuzele de pe linia 14 să întoarcă în dreptul complexului ONT și să oprească în stația Liceul Energetic. De aici, ele vor vira la dreapta pe strada Unirii pentru a continua traseul.
Această schimbare temporară în traseul liniei 14 este necesară pentru a permite desfășurarea lucrărilor de reconfigurare rutieră pe bulevardul Mamaia.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Asociația care se ocupă de promovarea stațiunilor de pe litoral și Delta Dunării a fost aleasă pentru a deține președinția FAPT pentru încă 4 ani. Alegerile au desemnat ca vicepreședinți Asociațiile de Promovare Sibiu și […]
În ziua în care se împlinesc exact 100 de ani de la încoronarea Regelui Ferdinand și a Reginei Maria ca Regi ai României Mari, Asociația Sine Qua Non, cu susținerea Primăriei Municipiului Constanța, organizează spectacolul […]
După derularea cu succes a proiectelor “Enterprise” şi “Healthy Life”, Liceul Teoretic ”Nicolae Bălcescu” din Medgidia va coordona în următorii doi ani şcolari un nou proiect Erasmus + Acţiune Cheie 2, proiect cu finanţare europeană. […]
Be the first to comment