Agenția Națională de Integritate a constatat existența unei incompatibilități în cazul lui Marian Butnaru, fost consilier local în CL Medgidia.
Astfel, potrivit ANI, în perioada 30 martie 2018 – 02 mai 2019, societatea comercială al cărei administrator este soția lui Marian Butnaru, iar fiul și fiica acesteia dețin calitatea de asociați, a încheiat în calitate de prestator, un număr de șase contracte de prestări de servicii cu Spitalul Municipal Medgidia (în calitate de achizitor), în valoare totală de aproximativ 1.365.704 lei.
Astfel, fostul consilier local în Medgidia ar fi încălcat dispozițiile art. 90,alin. (1) și alin. (2) din Legea nr. 161/2003.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Odată cu sosirea primăverii Complexul Muzeal de Științe ale Naturii vine cu tarife noi. Paradoxal, în loc să crească tarifele, conducerea instituției a decis micșorarea lor pentru elevi și studenți. Până la 31 mai 2016 […]
Persoanele fizice care dețin în proprietate clădiri nerezidenţiale, respectiv persoanele juridice care dețin în proprietate clădiri nereevaluate în ultimii 5 ani, respectiv 3 ani de la data dobândirii/evaluării/reevaluării/actualizării valorii de impunere a construcțiilor deținute, riscă majorarea impozitului […]
Mișcare neașteptată pentru cel mai activ consilier local din Constanța, Tudorel Chesoi. Fostul țărănist și-a depus candidatura ca Independent. El a renunțat la partidul care i-a pus numai piedici în ultimul mandat și spune că […]
Be the first to comment